"Жодна інша наука не навчає так ясно розуміти гармонію природи, як математика..." П. Карус "За допомогою логіки доводять, за допомогою інтуїції винаходять." А. Пуанкаре "Математику вже за те любити варто, що вона розум до ладу приводить." М.В.Ломоносов "Хто з дитячих років займається математикою, той розвиває увагу, тренує свій мозок, свою волю, виховує наполегливість і завзятість у досягненні мети." О. Маркушевич "Математика - це мова, на якій написана книга природи." Галілео Галілей "Математика – наука молодих. Інакше й не може бути. Заняття математикою – це така гімнастика розуму, для якої потрібна вся гнучкість і вся витривалість молодості." Н. Вінер "Найвище призначення математики полягає в тому, щоб знаходити прихований порядок в хаосі, що оточує нас." Н. Вінер "Подібно до того як всі мистецтва тяжіють до музики, всі науки прагнуть до математики." Д. Сантаяна

Кабінет

НАВЧАЛЬНИЙ КАБІНЕТ МАТЕМАТИКИ
    
    Наявність добре обладнаного навчального кабінету сприяє забезпеченню високого рівня викладання навчальної дисципліни, підвищенню ефективності праці вчителя та учня, підвищенню рівня навчальних досягнень учнів, прищепленню інтересів учнів до навчального предмета.
   Оптимальне  комплексне використання всіх видів навчального обладнання, що зосереджене в кабінеті, допомагає вчителю досягнути високого рівня засвоєння навчальних досягнень учнів.
    Вся робота кабінету математики в нашій школі проводиться у відповідності до плану роботи ліцею і сприяє реалізації науково-методичної проблеми школи: «Формування компетенцій обдарованої дитини».    
     Мета роботи кабінету математики: створення умов для забезпечення якісної математичної освіти учнів, формування сучасної компетентної особистості випускника, здатного до самостійної творчої діяльності та застосування набутих знань з основ математики впродовж життя.
     



     Виходячи з цього, визначено основні завдання кабінету математики:

· формування  успішного ліцеїста зі сформованими предметними компетенціями, шляхом проведення  уроків, організації позакласної та науково-дослідницької роботи з учнями;

· розвиток інтелектуального потенціалу особистості на уроках математики та в позакласній роботі;


· забезпечення використання вчителем математики сучасних інноваційних, інформаційно-комунікаційних технологій навчання;

· поповнення матеріально-технічної бази, науково-методичної та фахової літератури, комп’ютерної бази кабінету.



Склад та обладнання кабінету математики

     До складу кабінету математики входять простора класна кімната, інтер’єр якої  поєднують меблі та світлий фон стін, сучасні пластикові вікна з жалюзі, зелений куточок та квіти на підвіконні.

     Приміщення обладнано освітленням, опаленням та електричною мережею.
Класна кімната оснащена новими меблями, і в ній створено комфортні умови, як для учнів, так і для учителя. Учнівські місця обладнані відповідно до вимог наукової організації праці, техніки безпеки, естетично-гігієнічних вимог.     Робоче місце учителя обладнано двома учительськими столами (письмовий та комп'ютерний) та кріслом.
    У кабінеті розміщується дві дошки – інтерактивна та магнітна. Поруч панель з креслярськими інструментами. 


   
 Кабінет оснащено сучасним навчальним обладнанням і пристроями:  комп’ютером, мультимедійним проектором, інтерактивною дошкою. До складу мультимедійного комплексу входять програмне забезпечення, рекомендоване Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України.

Оформлення кабінету математики

На вхідних дверях є табличка з написом «Кабінет математики».  У кабінеті оформлено постійні експозиції :
· державна символіка;
· інструкція з безпеки праці та пожежної безпеки;
· правила роботи в кабінеті математики;
· портрети видатних учених- математиків;
· 6 стендів з основними формулами математики;
стенд «Кабінет математики», що розділений на три блоки, серед яких «Цікава математика», «На допомогу учневі»

Експозиції змінного характеру:
• матеріали до теми наступних уроків «Сьогодні на уроці»;
• орієнтовні завдання тематичного оцінювання, підсумкової
державної атестації; зовнішнього незалежного оцінювання;
• додаткова інформація відповідно до навчальної програми;
• результати експериментальної та дослідницької роботи учнів;
• завдання та результати учнівських олімпіад, конкурсів,турнірів тощо.

Обладнання кабінету

     Кабінет забезпечений настінним термометром, вогнегасником. Місця зберігання засобів навчання нумеруються і позначаються назвами на етикетках, що заносяться до інвентарної книги. Усі матеріальні цінності  кабінету обліковуються в інвентарній книзі встановленого зразка.

     Кабінет забезпечений аптечкою з набором медикаментів для надання  першої медичної допомоги, первинними засобами пожежогасіння  (вогнегасник) відповідно до Правил пожежної безпеки для закладів, установ  і організацій системи освіти України.




Навчально-методичне забезпечення кабінету математики

1. Навчально-методичне забезпечення кабінету математики складається з навчальних програм, підручників, навчальних та методичних посібників  з математики, зразків навчально-наочних посібників.

2. Використання та збереження засобів навчання і навчального  обладнання здійснюються згідно з вимогами навчальних програм за  розділами, темами і класами, відповідно до класифікаційних груп, у  кабінеті, по секціях меблів спеціального призначення.

3. У кабінеті створено тематичну картотеку дидактичних та  навчально-методичних матеріалів, навчально-наочних посібників,  навчального обладнання, розподілених за класами, темами та  розділами навчальних програм.

4. У кабінеті в наявності інструкція і журнал інструктажів з техніки  безпеки, пожежної безпеки.

5. Кабінет оснащений:

• підручниками та навчальними посібниками;
• фаховими журналами;
• інформаційними збірниками Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України;
• бібліотечкою науково-популярної, довідково-інформаційної і методичної літератури;
• матеріалами передового педагогічного досвіду;
• розробками відкритих уроків та виховних заходів;



    Зміст роботи кабінету математики відповідає навчальним програмам,  підручникам, програмам інваріантної та варіативної складової робочого навчального плану та плану позакласної роботи щколи на 2019-2020 навчальний рік. У кабінеті проводяться уроки, позакласні заходи, факультативи, консультації, дослідницька робота членів МАН, робота по підготовці до олімпіад, ДПА та ЗНО, тощо. Це свідчить про комплексну діяльність кабінету математики.




     Наявність обладнаного сучасного кабінету математики сприяє забезпеченню високого рівня викладання математики - підвищенню  ефективності праці педагогів. Кабінет математики є творчою майстернею для спільної праці учнів та вчителів.

     З метою розвитку зацікавленості та інтересу до математики як  природничої науки в школі систематично проводиться позакласна та виховна  робота, а центром її підготовки є кабінет математики. Вже стали  традиційними тижні наук, вікторини, конурси, конференції тощо.

        Отож, кабінет математики - ефективний фактор позитивної мотивації вивчення математики.


ВАЖЛИВІ ДОКУМЕНТИ:

  • Перспективний план роботи кабінету посилання
  • Про затвердження орієнтовних вимог оцінювання навчальних досягнень учнів із базових дисциплін у системі загальної середньої освіти посилання
  • Посадова інструкція вчителя математики посилання
  • Паспорт кабінету математики  посилання
  • Опис матеріальних цінностей посилання

Кабінети математики нашої школи



  • Ось тут можна подивитись різні стенди та таблиці у кабінет математики  дивитись
  • Тут ви знайдете різне обладнання для кабінетів, набори стереометричних фігур, інструменти для креслення, демонстраційні набори дивитись
  • Також для оформлення кабінету можна придбати цікаві математичні наклейки на стіни, підлогу, двері дивитись

  • Креативні шпалери для класних кімнат (тематичні) дивитись

  • А ось такий вигляд мають сучасні кабінети математики:





















  • За цим посиланням можна побачити, як оформлені навчальні кабінети та коридори в деяких навчальних закладах Польщі  (м. Лодзь):   подивитись



1 коментар:

  1. Доброго дня! Я Наконечна Людмила Йосипівна, доцент кафедри алгебри і методики навчання математики ВДПУ. Панно Ганно, щиро вітаю із перемогою у конкурсі Учитель року. Від імені колективу кафедри алгебри і методики навчання математики запрошуємо Вас виступити на конференції "Методичний пошук вчителя математики", присвяченій 60-річчю кафедри. Конференція відбудеться 26 травня 2021 року. Будемо раді нашій співпраці.

    ВідповістиВидалити